DIY for Youth House | Jaunatne smaidam
DIY for Youth House

Īstenojot šo projektu vēlamies labiekārtot mūsu Jauniešu māju un piesaistīt jaunus biedru organizācijā. Mums ir Jauniešu māja, bet Covid - 19 darīja savu un daudzas lietas apsīka. Ir laiks atmodināt enerģiju un dzīvību Jauniešu mājā. Paralēli aktivitātēm ap Jauniešu māju vēlamies mūsu biedriem un citiem interesentiem parādīt un iemācīt praktiskās dzīvei noderīgas prasmes iekārtojot savu dzīves vidi. Gribam arī uzrunāt vietējos iedzīvotājus Bārbelē, lai viņi kļūtu aktīvāki un piedalās pasākumos ciematā. 

Projekta laikā vēlamies īstenot vairākas darbnīcas, kuru laikā mēs iedzīvināsim aktivitātes mūsu Jauniešu mājā. Divpadsmit mēnešu laikā organizēsim DIY darbnīcas veidojot kopienas dārzu, garšaugu dobes, plānosim kādas publiskās vides labiekārtošanu, veiksim remontdarbus jauniešu mājā, strādāsim ar mālu, praktiski uzzināsim kā lietām piešķirt otro dzīvi.

 

Marts

#Springcleaning - pasākuma mērķis ir projekta atklāšana. To organizēsim kā pavasara talku pie jauniešu mājas ar pikniku. Talkas laikā gan biedriem, gan brīvprātīgajiem pastāstīsim ko mēs esam iecerējuši un ko vēlamies sasniegt.

Aprīlis

#DIYGardening - iepazīstināt jauniešus ar dažādiem paņēmieniem dārzu veidošanā. attīstīsim savu kopienas dārzu ar jaunām garšaugu kastēm. Mācīsimies permakultūras pamatus praktiski darbojoties. Organizēsim darbnīcu kur mēs radam ideju kādas publiskas ārtelpas izveidei. - jauna dobe, vides instalācija u.tml. Pēc tam organizējam darba grupu un plānojam ieceres īstenošanu līdz vasaras beigām.

Maijs

#DIYBuilding - flīzēšana. Apgūstam praktiskās iemaņas remontdarbos un labiekārtojam Jauniešu māju.

Jūnijs

#DIYBuilding - apmetums. Apgūstam praktiskas iemaņas remontdarbos un labiekārtojam Jauniešu māju. Fokuss uz apmetuma veidošanu dažādās tehnikās.

Jūlijs

#DIYBuilding - griesti. Apgūstam praktiskas iemaņas remontdarbos un labiekārtojam Jauniešu māju.

#DIYSustainable - augu tējas. Darbnīca kurā iepazīstam dažādus augus un vācam augu tējas ziemai. Veidojam traukus tēju glabāšanai. Izveidosim tēju biblitēku - kartiņas ar augiem, kam jābūt tēju krājumos un kā viņus atrast.

Augusts

#DIYBuilding - Apgūstam praktiskas iemaņas remontdarbos un labiekārtojam Jauniešu māju.

#DIYSustainable - māli. Strādājam ar mālu. Veidojam traukus un dizaina elementus, ko pēc to izžūšanas apdedzināsim ceplī.

Septembris

#DIYSustainable - ceplis. Māla trauku un dizaina elementu apdedzināšana.

Oktobris

#DIYExpressYourself - mēbeļu atjaunošana un restaurācija. Mācamies kā lietām dot otro dzīvi.

Novembris

#DIYExpressYourself - apģērbs un interjers. Mācamies dažādus knifus apģērbu labošanā, pilnveidošanā un radīšanā. Veidojam arī sēžamspilvenus palešu mēbelēm.

Decembris

#DIYExpressYourself - Neglītes medības. Tradicionālais Jaunatne smaidam pasākums, kurā aicinām kopā biedrības biedrus un dodamies pārgājienā. Kopīgi radām svētku sajūtu un cepsim piparkūkas, ko kā pārsteiguma dāvanu iznēsāsim Bārbeles ciemata iedzīvotājiem.

Janvāris

#DIYExpressYourself - individuālie projekti. Veidojam galda spēles un lielās spēles, ko vasarā spēlēt ārā.

Februāris

#ComeTogether - noslēguma pasākums ar paveiktā prezentāciju.

 

Projekta Nr. 2022-3-LV02-ESC30-SOL-000100297

 

Projektu finansē Eiropas Savienība. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus un viedokli, un ne obligāti Eiropas Savienības, Eiropas Komisijas vai Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras viedokli, kuras nav atbildīgas par tajā ietvertās informācijas jebkādu izmantošanu.