Jauniešu apmaiņas projekts "Green Path" | Jaunatne smaidam
Jauniešu apmaiņas projekts "Green Path"

Jauniešu apmaiņas projekts "Green Path" (projekta nr.: 2017-3-ES02-KA105-010323) tika īstenots no 2018. gada 18. aprīļa līdz 27. aprīlim Badahosas pilsētā, Spānijā
 
Projekta ideja ir nevalstiskās organizācijas "INGEFIEX" iniciatīva. Tā mērķis bija iepazīt dažādu Eiropas valstu pieredzi vides aizsardzīvas jomā un popularizēt veselīgu dzīvesveidu. Dažādu aktivitāšu laikā projekta dalībnieki iedziļinājās atkritumu šķirošanas, atkārtotas pārstrādes un to samazināšanas jautājumā. Āra dzīves aktivitāšu laikā iepazina Badahosas pilsētas kultūrvēsturisko mantoju un dabas vērtības. Prakstiskā nodarbībā bija iespēja izzināt arī invazīvo dzīvnieku sugu negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi. Apmaiņas laikā tā dalībnieki iedziļinājās arī alternatīvās enerģijas jautājumā. Apmeklējot saules enerģijas parku bija iespēja izprast tā darbības principus. 
 
Paralēli projekta tēmai tā dalībniekiem bija iespēja izzināt dažādu valstu kultūru, tradīcijas, kā arī pilnveidot starpkultūru izglītības un komunikācijas prasmes. 
 
Projektā piedalījās 30 dalībnieki no 6 valstīm. Projekta iesniedzēji: Asociacion para la Innovacion, Energia, Cultura y Deporte - INGEFIEX (Spānija). Partnerorganizācijas: Narodno Chitalishte "Prosveta 1870" (Bulgārija), Jaunatne smaidam (Latvija), Zespol Szkol Nr.1 (Polija), Asociatia Cultural Stiintifica Dimitrie Ghika - Comanesti (Rumānija) un Genic Zihin Dernegi (Turcija).
 
Projekts tika finansēts Eiropas Savienība programmas Erasmus+: Jaunatne darbībā ietvaros.