10 baušļi, lai veiktu EBD Spānijā! | Jaunatne smaidam
10 baušļi, lai veiktu EBD Spānijā!

Trīs brīvprātīgie no Latvijas, Elīna, Ervīns un Zane ieradās Spānijā lai veiktu brīvprātīgo darbu, gandrīz bez jebkādiem ieteikumiem, priekšzināšanām un pieredzes par Spāniju. Ir pagājušas dažas nedēļas un viņiem ir izveidojušies savi 10 baušļi, kurus ievērot, ja veic EBD Spānijā!
1.      Karstums- sargies no karstuma (cepure, ūdens, pret apdeguma krēms, plāns apģērbs).
2.      Esi “čilīgs”- spāņiem patīk pagulēt, kavēt un nedaudz paslinkot. Jāprot “iečilot”, pierast pie tā un ieviest šādu spāņu “čilīgumu” arī sevī.
3.      Tuvība - spāņiem ļoti patīk apskauties, mīļoties un citādi izrādīt tuvību arī pret ne tik tuviem cilvēkiem.
4.      Nekāda uztraukuma par knišļiem, odiem!
5.      Jābūt ļoti elastīgam attiecībā uz visu, jo nevar neko paredzēt. Nedz dzīvošanas apstākļus, nedz braucienus, nedz aktivitātes.
6.      Siesta - laiks , kad gandrīz visi Spānijas dienvidi un vidiene guļ saldā diendusā. To ieteicams ievērot, jo Spānijas klimatā šī paraža nav radusies no tukša gaisa.
7.      Dāsnums. Spāņi vienmēr būs dāsni pret visiem un neko neprasīs atpakaļ, bet atceries, ka arī tev tādam ir jābūt.
8.      Braucieni. Spānija ir ļoti liela un ar autobusu nav paši ērtākie ceļojumi, tādēļ ieteicams instalēt BlaBlaCar aplikāciju, kurā izveidots sociāls tīkls, kurā autovadītāji par noteiktu maksu ņem līdzi līdzbraucējus.
9.      Komunikācija un tolerance. Jābūt gatavam strādāt ar visdažādākajiem cilvēkiem, jābūt gatavam uzklausīt visdažādākos viedokļus.
10.   Un pats svarīgākais - darīt sev uzticēto darbu, izbaudīt Spāniju un būt foršam brīvprātīgajam!