Aizsākas jauniešu vakari ar rakstnieku par literatūras savdabību! | Jaunatne smaidam
Aizsākas jauniešu vakari ar rakstnieku par literatūras savdabību!

Kas ir dzeja? Cikos tā mēdz rasties un ko nozīmē būt rakstniecei? Par šiem un daudziem citiem jautājumiem š. g. 31. janvārī Skaistkalnes bibliotēkā notika pirmais biedrības "Jaunatne smaidam" un Vecumnieku novada jauniešu domes rīkotā klubiņa „Kāda ir tava grāmata?” vakars ar jauno dzejnieci Kristu Annu Belševicu. Dzejniecei tā bija pirmā šāda veida tikšanās ar lasītājiem.
 
Atmosfēra bija brīva, visi interesanti atsaucīgi iesaistīja jaunus sarunu tematus. Uz jautājumu, kā rakstniecei rodas dzeja, K. A. Belševica atbildēja smejot, ka „tie ir daudzi notikumi, iespaidi un sajūtas, kas jebkurā vietā un laikā var saslēgties kopā, izveidojot  „klikšķi”, ko nepieciešams izlikt uz papīra. Bieži idejām patīk atnākt ap trijiem naktī, kad es eju gulēt”.
 
Jau vakara sākumā rakstniece rosināja klausītājus nebaidīties mēģināt pierakstīt dzejas rindas, jo, piemēram, viņai tas ir veids, kā izprast savas domas un sajūtas. Lai labāk iepazītos ar K. A. Belševicas dzeju, tikai uzklausīts, kā to lasa pati autore.
 
Arī turpmākajos mēnešos turpināsies grāmatu klubiņa „Kāda ir tava grāmata?” vakari. Tajos piedalīsies dažādi latviešu literatūras autori, kas runās, rādīs un iemācīs jaunas prasmes daiļliteratūrā.