Itāļu nacionālais vakars Vecumniekos | Jaunatne smaidam
Itāļu nacionālais vakars Vecumniekos
http://i2.wp.com/italiantraditionalfood.it/wp-content/uploads/2015/02/festa_pap%C3%A0_zeppole.jpg?resize=271%2C128

Itāļu nacionālie tēvu dienas saldumi, itāļu mūzika, daudz jaunu vārdu itāļu valodā un kulinārijas prasmju. Tieši tik “itālisks” bija šis biedrības “Jaunatne smaidam” rīkotais starpkultūras vakars 10. februārī Vecumniekos, Rīgas ielā 29a jeb Pagrabiņā, kā to dēvē vietējie jaunieši. Šis bija jau otrais pasākums starpkultūru vakaru ciklā. Pirmajā varēja apgūt skaitļus itāliski spēlējot itāļu bingo “Tombola”, kā arī  apgūt itāļu un nīderlandiešu alfabētu.
10. februāra vakarā divi brīvprātīgie no Itālijas - Antonio Zingarelli un Giuseppe Agus kopīgi ar jauniešiem gatavoja nacionālos itāļu tēvu dienas gardumus. Daudzas kulinārijas tradīcijas patiešām pārsteidza, jo iepriekš nebija redzētas. Piemēram, krēms bez sviesta un tā maisīšana ar citrona daiviņām! Taču rezultāts izdevās gards. Taisot našķus, vajadzēja lasīt recepti itāliski, tādēļ jaunieši  ieguva gan jaunas kulinārijas zināšanas, gan apguva itāļu valodu. Rosoties pie plīts, paralēli skanēja itāļu mūzika. Prieks par padarīto bija visiem, jo tika iegūtas prasmes, pieredze un liktas lietā arī angļu valodas zināšanas.
Abi brīvprātīgie darbojas biedrībā “Jaunatne smaidam” Eiropas Savienības programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” Eiropas brīvprātīgā darba projektā “YOUTH4SMILE”. Projekta rezultātā brīvprātīgajiem 12 mēnešu laikā ir iespēja darboties četrās jomās - 1. Dalība aktivitāšu plānošanā un īstenošanā, kas lielākoties saistītā ar brīvā laika aktivitāšu nodrošoināšanu jauniešiem - apmācības, āra dzīves aktivitātes, ikdienas aktivitātes "Jauniešu mājā"; 2. Darbošanās starptautiskājās brīvprātīgā darba nometnēs Latvijā kā atbalsta persona vadītājiem; 3. Eiropas Brīvprātīgā darba un starptautiskā brīvprātīgā darba popularizēšana jauniešiem; 4. Administratīvais darbs birojā - sabiedriskās attiecības un starptautiskās attiecības.