Kas ir “mileniāļi”? | Jaunatne smaidam
Kas ir “mileniāļi”?

No 6.- 15. oktobrim nelielā Francijas Ziemeļrietumu ciematā - Fatimes notika jauniešu apmaiņas projekts "Generation Y: from I to We and Us to Me". Šajā projektā piedalījās jaunieši no Itālijas, Grieķijas, Polijas, Francijas un arī no Latvijas.
 
Projektā jauniešiem bija iespēja iepazīties tuvāk, izprast ko nozīmē tā dēvētā “Y paaudze” – .  paaudze, kas uzaugusi tehnoloģiju pārmaiņu laikmetā. Šīs paaudzes cilvēkus dēvē arī par “milēniuma” bērniem, jeb “mileniāļiem”, vai vienkārši- stāsts ir par mums pašiem- jauniešiem, kas dzimuši 80tajos 90tajos gados. Viktorija stāsta, ka projekta laikā bija iespēja diskutēt, iepazīties ar teorijām un stereotipiem, kā arī pašiem izdomāt un uzņemt video par to, ko šī paaudze nozīmē un ko tā grib panākt un pateikt.
 
Projekta programma bija sadalīta  trīs daļās – pirmā daļa bija veltīta draudzīgas atmosfēras radīšanai, lai visi iepazītos, kā arī bija sagatavotas darbnīcas un diskusijas projekta tēmas apguvei, otrajā daļā jaunieši iepazinās ar video uzņemšanas un montāžas pamatiem, un visbeidzot paši arī filmēja video ar savu vēstījumu par Y paaudzi. Viktorijas grupa uzfilmēja video  – Jā, mēs esam Y paaudze, bet ne viss, kas saistīts ar mums ir slikts.  Savā video izmantojot un atspēkojot stereotipus.
 
 “Man visvairāk patika komandu saliedējošās spēles, grupu darbs un protams – starpkultūru vakars, kurā katrs uzzinājām mazliet vairāk par valstīm, no kurām nāca projekta dalībnieki.  Ļoti noderīgi bija apgūt video uzņemšanas pamatus, iemācīties montēt video un veidot intervijas.  – iegūtās prasmes varu pielietot darbojoties “Jaunatne smaidam” projektos. Protams bija interesanti uzzināt savu vienaudžu viedokli par Y paaudzi,  kā arī izvērtēt mūsu stereotipus par šo tēmu,” stāsta Viktorija
 
Jauniešu apmaiņas projekti un šis Viktorijas stāsts ir viens no piemēriem, kā ceļot ar pievienoto vērtību un paplašināt savu redzesloku. Seko jaunumiem mūsu mājaslapā www.jaunatnesmaidam.lv kā arī Jaunatne smaidam sociālajos tīklos un nepalaid garām iespēju ceļot un izglītoties vienlaicīgi!
 
Inese Pučeka