Kopā varam, kopā darām! | Jaunatne smaidam
Kopā varam, kopā darām!

Biedrība "Jaunatne smaidam" īsteno projektu "Atrast sevi", kurā par nopietnām lietām runā nenopietnā gaisotnē, ugunskura vakaros un caur netradicionālām spēlēm.   No aprīļa līdz pat septembrim biedrības biedri un topošie biedri reizi mēnesī piedalās apmācībās un motivācijas treniņos, kuros var apgūt mārketinga un ziedojuma piesaistes prasmes, organizācijas vadīšanas, interešu aizstāvības un tēla veidošanas prasmes.
Ir noticis pirmais motivācijas treniņš - 19 jaunieši no Vecumnieku un Bauskas novadiem  25. Aprīlī satikās Vecumniekos, viesu namā "Robežnieki"  
Ar iespaidiem no apmācībām dalās Biedrības Jaunatne smaidam prezidents Mārtiņš Puķe: "Sākumā ierodoties apmācībās biju mazliet skeptiski noskaņots, apmācību dalībnieki bija mazliet pasīvi, bet tad "ledus laušanas" procesā sapratu, ka viss būs lieliski un tā arī bija. Bija prieks redzēt, kā tie, kuri rīta agrumā vēl bija diezgan klusi lēnām sāka atplaukt un iesaistīties aktivitātēs arvien vairāk un ar lielāku atdevi. Jaunieši bija aktīvi un iesaistījās gan ideju ģenerēšanas procesā, gan darbības procesā, nekautrējās diskutēt un paust savu viedokli par lietām."
Apmācības vadīja liepājnieks Žigimants Krēsliņš, sākām mēs ar dažādām iepazīšanās spēlēm, jeb ledus laušanu un tā neformālā gaisotnē ēdot marinētus gurķus un „Nutella” maizītes, pavadījām dienu caur sarunām, testiem un dažādiem uzdevumiem iepazīstot viens otru un sevi pašu, to, kas ir komandas darbs, kā mums pašiem sanāk darboties komandā, pārvarot šķēršļus un grūtības ar tikko iepazītiem biedriem, kādas ir mūsu stiprās un vājās puses, un ko mēs katrs varam darīt, kā citu jauniešu motivētāji.
Inese Pučeka, uz apmācībām bija atbraukusi no Rīgas, uzreiz pēc darba: " Biju ļoti nogurusi, gribējās jau palikt mājās gulēt, bet saņēmos un aizbraucu uz Vecumniekiem. Ne mirkli nenožēloju, ka biju tur, man ļoti patika vieta, kur notika apmācības, patika jauniešu vēlme brīvdienas pavadīt mazliet citādāk kā ierasts. Kopumā šī tikšanās ar biedrības biedriem, ar Žigi, anekdotes, sarunas un spēles deva pamatīgu pozitīvu lādiņu turpmākajai nedēļai. Pēc apmācībām visiem saviem draugiem lielījos cik skaisti esmu pavadījusi brīvdienas!"
Arī Mārtiņš saka:" Es varu teikt tikai labus vārdus par pirmajām apmācībām no piecu apmācību cikla, ceru, ka pārējās būs tieši tādas pašas un vēl labākas. Mēs kopā varam!"
Nākamās apmācības jau pavisam drīz - 23.; 24. maijā Vecsaules pagastā. Apmācības vadīs Latvijas Jaunatnes padomes izpilddirektore un arī biedrības "Jaunatnes Līderu koalīcija" vadītāja Inese Šubēvica. Piedalies, tas viss ir bez maksas! 
Projekts "Atrast sevi!" tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2015. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.